Peinovy pírsingy

14. září 2012 v 20:03 | Akito |  Cosplay - Aneb jak co vyrobit

Často na fórech slýchám dotazy od lidí, kteří plánují cosplay Peina, ale nevědí jak vytvořit jeho hlavní poznávací znak: tunu pírsů Smějící se co má na obličeji. Nuže proto jsem se rozhodl vytvořit mini-návod jak na ně. Pokud tedy chcete mít reálně vyhlížející pírsy a nechcete si kvůli tomu děravět obličej Smějící se, či si je jen nenamalovat tužkou na tvář. Prvním krokem je samotná tvorba pírsingů, zde se dá uplatnit několik způsobů:

1. vytvořit je z papíru - tzn. vzít si papír či karton a ten několikrát seskládat a spojit jednotlivé vrstvy lepidlem, dokud nevytvoří požadovanou tloušťku. Nechat zaschnout. Z takto navrstveného papíru se pak dají vystříhat nebo vyřezat nožíkem drobné pírsingy - které se pak dodatečně přetřou černou barvou. Tento způsob je asi časově nejnáročnější - ale dají se s ním vytvořit nejrůznější tvary pírsingů.

2. použít obyčejné korky, prodávají se např. v řemeslných potřebách - ty se daj různě seřezávat na požadovanou šířku a tvar a pak opět přetřít černou barvou.

3. nejčastějším způsobem je použití korálků či levných pírsingů - jejich výhodou je, že se nemusí barvit pokud se seženou v dané barvě. V takovém případě se dají rovnou připevnit na tvář.

4. způsob, který jsem objevil teprve nedávno a zaručeně funguje je výroba pěnových pírsingů. Jejich výhodou je, že jsou velmi lehké a dají se snadno tvarovat. Vše co je k tomu potřeba je akorát arch černé pěnové gumy (moosgummi, nejlépe o tloušťce cca 5 mm), nůžky nebo nožík a bezbarvý lak. Postup je následovný: z moosgummi vyřízneme/vystřihneme požadovaný tvar, který následně natřeme bezbarvým lakem pro dodání hladkého a lesklého povrchu.

foto ukázka: pro snadnější barvení jsem si vytvořil mini stojánek pomocí podložky a špendlíků

4. co se týče Peinových náušnic, kdysi jsem na internetu objevil snadný a rychlý způsob na jejich tvorbu. Stačí k tomu jenom plastová knižní vazba v černé barvě, která se posléze nastříhá na kroužky a jenom nasadí na uši. Žádné lepidlo netřeba ;) poz.: doporučuji hrany zaoblit aby pak tolik netlačili do uší.


A teď přichází ta pravá sranda: jejich uchycení na obličej. Nejčastější způsob je si je jednoduše přilepit, ale pozor vteřinové lepidlo opravdu nedoporučuji - strhávání by pak hooodně bolelo S vyplazeným jazykem. Dají se použít klasická lepidla univerzální lepidla (př. Herkules), ale ty moc nedrží a hrozí že pírsy odpadají. Pro tento účel bych doporučil speciálně vyráběná lepidla na kůži, kterými se například přilepují falešné vousy, nosy, atd... Ty se dají levně sehnat prakticky v každém e-shopu či obchodu s věcmi na karneval. A výsledek je 100% - pírsy nespadnou.


Jak vytvořit Peinovy chakra tyče
Dobrým a stylovým doplňkem k Peinovu cosplayi je jeho hlavní zbraň: Černá tyč. Její výroba je snadná. Jedná se v podstatě o černou tyč s šikmo zaříznutým koncem. Já na její výrobu použil dřevěnou tyč o délce cca 75 cm, kterou jsem sehnal v potřebách pro kutily (OBI). Tu sem na konci šikmo seřízl a celek pak natřel na černo.
Výsledek:

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama