Ninja svitek

1. května 2013 v 11:45 | Akito |  Cosplay - Aneb jak co vyrobit


Jelikož velká část postav z Naruta používá svitky ve vcelku hojné míře, pro ty kteří mají v plánu některou z těchto postav cosplayovat jsem vytvořil mini návod jak právě běžný ninja svitek vytvořit. Není to nic těžkého a jejich výroba je vcelku snadná, rychlá (můj trval cca 2 dny i s přestávkami) a finančně nenáročná Usmívající se.

1. základ návin svitku - zde jsem použil obyčejnou ruli od alobalu (ale dá se využít i od pečícího papíru, potravinářské fólie nebo jiných navijených produktů), protože je velmi pevná, odpovídá tvarem a nezmuchlá se tak snadno jako např. rule od toaletního papíru :D. Jelikož je rule dutá a má z obou stran otevřené konce, připravil jsem si dvě "zátky" vytvořené z dřevěných kulatých kolíků (set běžně k sehnání mezi nábytkářskými potřebami např. v OBI) nebo se dají použít i korky, ale ty nejsou tak pevné. Ty pokud jsou malé tak je oblepím pásem čtvrtky či papíru abych tak zvětšil jejich průměr a aby přesně pasovaly natěsno do vnitřku rule. Obě hotové "zátky" poté zevnitř vlepím z obou konců a nechám zaschnout. Po uschnutí jsem ruli přetřel požadovanou barvou - v mém případě černou.
Nejtěžší část máme za sebou a jde se navijet Usmívající se

2. návin - zde se dá široce improvizovat co se týče materiálu - nejlepší je ale použít kvalitní materiál který se netrhá, nemuchlá nebo snese i (víceméně) kontakt s vodou. Dá se použít např textilní plátno, papír atd... prostě vše co se dá sehnat v roli a něco vydrží (baličák tedy opravdu ne Smějící se ). Já použil např. malířské plátno, které dobře chytá barvu a neroztrhá se ani kdyby nevím co Smějící se.
Samotné navijení jsem udělal následovně - nejprv jsem si plátno upravil šířce už mnou připraveného základu (! kus základu musí po navinutí vystupovat ven!) tzn. jen o málo kratší. To jsem pak na jednom konci přilepil rychloschnoucím lepidlem k roli a začal navijet. Je důležité navijet natěsno aby se svitek ve výsledku nedeformoval. Během navijení jsem sem tam po šířce plátno přetřel lepidlem pro pevnější návin. Konec plátna jsem pak nechal nepřilepený aby se svitek dal libovolně odvijet - omezen pouze posledním místem lepení. Nechat zaschnout.

3. barvení svitku - aneb vnější část. Buď se dájí použít některé barevné/ozdobné papíry či textilie které se zvnějšku svitku přilepí a nebo jako v mém případě se svitek rovnou natře barvou (pro lepší sytost barev jsem ho natíral vícekrát ve vrstvách). Tahy štětcem nemusejí být úplně přesné poněvadž nerovnosti přechodu dvou barev se poté skryjí pod stužkou.
Když barva zaschla a ujistil jsem se že má všude stejný odstín, vzal jsem 2 kusy tenké stužky o délce odvinuté části svitku a v místech přechodu barvení svitku jsem na obou stranách stužky přilepil.

4. vnitřní strana svitku - asi nejzábavnější část práce. Zde se můžete vyřádit dle libosti a nakreslit/napsat cokoliv co vás napadne od vyvolávacích pečetí atd... Skvělá je na psaní práce se štětcem máčeným v černé tuži, která tomu dodá patřičný umělecký vzhled Mrkající

--- na závěr jsem svitek z čistě praktického a dekoračního důvodu zavázal širokou stužkou.

Toť vše a můj výsledek:


Tak hodně štěstí při tvorbě Mrkající.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama