Shizuova dopravní značka

21. února 2016 v 19:59 | Akito |  Cosplay - Aneb jak co vyrobit

"IZAYAAAAAH...!!!"


Durarara!! Aneb jedno z nejzábavnějších anime co jsem kdy viděl spolu s jednou mě velice sympatickou postavou: Shizuem Heiwajimou. Toho chlapa nelze nemilovat*** navíc jeho roleplay je vždy hrozná sranda. Jak víme, Shizuo se jen tak neobejde bez svých dopravních značek, automatů na pití, odpadkových košů ... ok just stop there :D

A protože věrohodně nasimulovat automat není vůbec lehké a koše jsou dost nehygienické tak jsem nakonec vybral možnost značek. Jednu takovou jsem vyrobil - tu tedy vypíšu v několika krocích stručný tutoriál jak na takovou podomácku vyrobenou dopravní značku:

1. Potřeby:
♦ Předlohy pro samotnou značku; tím je myšleno obrázky, parametry už existujících real značek apod... záleží na tom kterou dopravní značku si vyberete. Já kupříkladu vybral kulatou značku B2 - Zákaz vjezdu vozidel o průměru 500 mm.
♦ Tvrdý karton nebo sololakovou desku na základ značky
♦ Dřevěnou nebo hliníkovou tyč
♦ Barvy
♦ Nastavovací pásky
♦ Disperzní lepidlo na dřevo
♦ Volitelně: potřeby na vyřezání značky - nožík, nůžky, pilka, pilník, šmirglový papír

2. V první fázi jsem si na sololakovou desku (lze použít i karton, ale musí být pevnější) narýsoval kruh o průměru přibližně ø 500 mm. Kdo nemá tak velké kružítko si může odstřihnout provázek o délce poloměru 250 mm + na jeden konec přivázat tužku a druhý přišpendlit do středu desky a obtočením narýsovat kruh = homemade kružítko.
Ten jsem pak ručně vyřezal ruční pilou což dalo práci neboť sololak se rád štěpí. Což ale není nic co by starý dobrý pilník nebo šmirglový papír nevyřešil :D Kdo použil raději karton má to snažší - zalamovací nožík je asi nejlepší volba ale pozor na prsty!

3. Druhá fáze je poněkud ošemetná: připevnění značky na tyč. Dá se použít jak dřevěná tak hliniková tyč. Dřevěná má výhodu že k ní značka lépe přilne, hliníková je zas realističtější a není jí potřeba barvit. Váhově jsou obě varianty dobré. Nejprve jsem si našel a vyznačil přibližně střed značky. Poté jsem si vzal menší dřevěnou podložku (o výšce cca ↕ 1 cm rozdělenou na 3 díly), kterou jsem nejprve přilepil k značce, po uschnutí k ni přiložil tyč a dvěma otvory (na zobrazení vyznačené červenými křížky) jsem provlékl 2 nastavovací pásky čímž jsem spojil ceduli s tyčí.

zde zobrazení - pohled z boku

a zde jak to vypadá v reálu

*došla mi barva ve spreji a je to vidět :P*

4. Poslední fáze - barvení. Zadní stranu značky jsem přestříkal metalickým sprejem pro kovový vzhled. Přední jsem natřel celou na červeno akrylovou barvou a zbytek označení (okraje apod...) univerzální bílou latexovou barvou.

A to je vlastně vše :) Zde můj výsledek:


Tak hodně štěstí při tvorbě! ;) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama