close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

SG Ra - cosplay progress část II.

26. června 2019 v 15:52 | Akito |  Ra (Stargate)
Pokračování první části, zde je další postup ve výrobě mého soutěžního kostýmu boha Ra na Animefest 2020. Aktuálně hotov z 50%! ^^. V této chvíli pomalu dokončuji tu nejtěžší část a tou jsou rukávy, které jsou součástí černé róby. V dalším kroku se pustím do tvorby ozdobného límce, následovat bude zdobená vlečka a hlavní část kostýmu zakončím výrobou slunečního disku. Zbytek času pak už budu věnovat pouze tvorbě šperků a doplňků.♦ Co se týče výroby rukávů v první řadě jsem si vytvořil základní střih, který je vcelku prostý - jedná se pouze o vrstvený kruh. Z nákresu je poznat, že rukávy jsou zdobeny 3 vrstvami: 1) připomínající rybí šupiny, 2) šedá část a 3) vrstva "slunečních paprsků". Tento střih jsem posléze přenesl na černý samet (poz.: použit stejný materiál jako u pásu), ze kterého jsem posléze ušil základ rukávů. Pak následovalo zdobení:
♦ Šedá část rukávů je vytvořena ze stříbro-šedivého krešovaného taftu. Do té jsem v posledním kroku ručně vyšil geometrické znaky za pomoci lurexové šňůrky ve stejné barvě. Dodatečně dozdobeno zlatými korálky.
♦ Horní část "rybích šupin" jsem vyšil přímo do sametu a ozdobil stříbrnými šňůrkami a stříbrnými korálky, které při pohledu zblízka vytvářejí dojem drobných pyramid.
♦ Poslední vrstvu tzv. "slunečních paprsků" tvoří vystřižené paprsky z černého vinylu a nakonec obšité stříbrným perlovým prýmkem.


V současné době se věnuji poslednímu kroku a to jest zvětšení a podšití rukávů černou koženkou s hadím vzorem, která dodá ve výsledku rukávům ještě více na objemu, velikosti ... a také váze -.-"

*** pokračování příště *** 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama