SG Ra - cosplay progress část III.

10. srpna 2019 v 14:35 | Akito |  Ra (Stargate)

Stargate RA - doplňky


"punishment jewel"


Před tím než jsem vůbec začal s výrobou tohoto "ručního zařízení", jsem hodně dlouho uvažoval jak ho vytvořit. Všechny mnou do té doby používané materiály nepřicházeli v úvahu. Snad jen modelovací hmota, ale ta se mi pro tento projekt zdála příliš křehká. Musím tedy v prvé řadě poděkovat jednomu známému, který mě seznámil s worblou, díky které se ze zprvu složitého úkolu stala otázka pár minut výroby.

Celé zařízení je vytvořené z worbly. Při práci s ní jsem použil podobného postupu, o kterém jsem nedávno psal v článku Cosplay materiály část III. Na konečné dobarvení jsem použil modrou akrylovou barvu, stříbrný a zlatý sprej a taktéž leštěnku na boty k přidání falešné rzi.

korálkový přívěšek "Oko Ra"


Toto byl můj druhý projekt za použití worbly. Tentokrát jsem ho ale zkombinoval i s tenkou moosgummi na vytvoření centrálního motivu. Ten byl ze všeho nejtěžší. Pro největší přesnost s originálem jsem si nalezl přibližné rozměry původního medailonu, které jsem pak přenesl na pomocnou síť, která mi pomohla s rozmístěním jednotlivých linií. Ty jsem pak jednoduše přenesl na kopírovací papír a následně na pěnovku. Nožíkem jsem pak tyto linie vyryl. Celek jsem pak vsadil do mnou vytvořeného lůžka z worbly, vše natřel lepidlem na dřevo jako priming a poté nastříkal zlatým sprejem. Samotný řetízek se skládá z lanka, zlaté karabinky a očka a řady korálků ve starozlatém, tyrkysovém a tmavě hnědém provedení.

Průměr medailonu cca. 4 cm, délka řetízku je 78 cm.

*** pokračování příště ***


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama