SG Ra - cosplay progress část IV.

8. října 2019 v 15:12 | Akito |  Ra (Stargate)

Stargate RA progress

♦ rukávy - 100% dokončeny
♦ zlatá vlečka - 100% dokončena
♦ límec - dokončen z 85% (ornamenty v procesu výroby)
♦ hlavní černá vlečka - dokončena z 25%


Je začátek října a já opět pokračuji v pracích na svém soutěžním kostýmu slunečního boha Ra z Hvězdné brány na Animefest 2020.

♦ Minulý týden jsem konečně úspěšně dokončil jeho vyšívané rukávy. Ty jsem nejprve zvětšil cca na polovinu mé výšky a poté podšil černou hadí koženkou, což drasticky zvýšilo jejich hmotnost, takže od teď budu vždy potřebovat minimálně ještě jednu osobu, která mi pomůže s jejich nasazováním :D Koženku, kterou jsem potřeboval k jejich dokončení měli v mém oblíbeném e-shopu donedávna vyprodanou, ale s kusem štěstí a trpělivosti jsem doobjednal pár metrů navíc do budoucí zásoby. Kolem ramen jsem plášť olemoval silnější gumou, aby mi rukávy nesjížděli dolů.
♦ Další součástí kostýmu je zlatá vlečka, která byla relativně snadná. Je ušitá ze šedozlatého úpletu, dána do gumy a na konci obšita prýmkem se zlatými třásněmi.
♦ Aktuálně pokračuji na tvorbě límce. Základ jsem měl hotov už z minula. Ten je vyroben z černé moosgummi a natřen černým lakem. Teď už mi jen zbývá dokončit 8 dekoračních kamenů které límec lemují.

Po dokončení límce budu pokračovat na tvorbě hlavní černé vlečky, která je dle mého nejsložitější částí kostýmu. Zatím jsem začal na spodní části:


Centrální motiv oka je zvětšenou kopií přívěsku Ra. Disk má průměr cca 23 cm a byl vytvořen z worbly a moosgummi. Všechny linie byly ručně vyryty. Povrchová úprava - antická zlatá.

*** pokračování příště *** 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama