HP:PS Quirrell - cosplay progress

25. dubna 2020 v 18:05 | Akito |  Quirinus Quirrell (Harry Potter)
Zdravím čtenáře blogu!
s radostí mohu oznámit, že jsem konečně začal pracovat na svém už třetím filmovém kostýmu a tím je profesor Quirinus Quirrell z prvního dílu čarodějnické ságy Harry Potter a Kámen Mudrců. Po týdnu šití jsem dokončil první část kostýmu, kterou je učitelský hábit. Musím se přiznat, že ačkoliv to byl můj první pokus o šití saka, tak to dopadlo nad mé očekávání věru dobře:


O výrobě:

Čím jsem začal byla návrhová část. Při pohledu na originál jsem zjistil, že se velmi podobá klasickému pánskému saku s tím rozdílem, že sahá pod kolena, nemá kapsy a místo knoflíků se zapíná zepředu na sponu. To mi značně zjednodušilo výrobu střihů. Jako hlavní materiál jsem použil tmavě hnědý tvíd se vzorem rybí kosti, co nejpodobnější originálu. Na ten jsem posléze přenesl střihy, vyztužil vlizelínem a postupně jsem se pustil do šití kostry kabátu. Poté jsem připojil rukávy a límec. Když jsem měl hotovo, podšil jsem vše podšívkou a nakonec přidal přední zapínání.

Když bylo vše hotovo, došlo mi, že by kabát měl vypadat obnošeně vzhledem k postavě, která ho nosila na svých různých cestách po světě. Proto jsem ještě látku na několika místech jemně přejel smirgl papírem a nůžkami vypáral pár nití pro ten správný "used look".

Ke kabátu nosím černou vestu s kalhotami + bílou košili, co jsem našel ve svém šatníku. Kravata je pouze dočasná a později ji vyměním za jinou.

V příštím kroku se budu věnovat výrobě turbanu :)

*** pokračování příště ***


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama