close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

HP:PS Quirrell - cosplay progress part 2

28. května 2020 v 15:36 | Akito |  Quirinus Quirrell (Harry Potter)
Ahojky! Jsem zpět.
Během karantény pomalu pokračuji ve výrobě svého kostýmu profesora Quirrella z prvního dílu Harryho Pottera. Minulý týden jsem dokončil jeho kouzelnickou hůlku a tento jeho turban. To poslední, co zbývá dodělat, je jeho plášť, který udělám poté, co dokončím svůj další vedlejší projekt :)

O výrobě

♦ Hůlka je víceméně můj originální návrh, jelikož oficiální předloha neexistuje. Quirrell jí nikdy nepoužil ani ve filmu ani v knize. Jelikož každá HP hůlka vzhledem nějak charakterizuje svého majitele, rozhodl jsem se jí navrhnout tak, aby co nejlépe vystihovala i Quirrella. Proto jsem rukojeť vytvaroval, aby připomínala turban, který nosí. Celá hůlka je vyrobena ze dřeva. Jako základ jsem použil obyčejnou násadu od štětce. Do ní jsem pak ručně vyryl veškeré detaily. Celá hůlka měří na délku 30 cm.


♦ Turban je vyroben ze 100% přírodní směsi bavlny a lnu ve fialové barvě, která byla nejprve předepraná, obarvená a následně zbroušená smirgl papírem, aby vypadala zastarale a použitě. Ačkoliv vypadá turban na první pohled jednoduše, je ve skutečnosti tvořen z menších proužků látky, které byly přišity a přilepeny k vycpanému základu. Základ jsem vycpal vatou a stroužky česneku :DDD pro identický česnekový zápach, popisovaný v knize.


***pokračování příště*** 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama