Paper aging - cosplay tutoriál

1. května 2020 v 18:51 | Akito |  Cosplay - Aneb jak co vyrobit

Dnes jsem se rozhodl sepsat další cosplay tutoriál. Během karantény jsem přemýšlel, co bych tak mohl ještě dalšího vytvořit a napadlo mě si z nudy vyrobit pár starožitně vyhlížejících svitků. Plánuju je použít jako dekoraci do pokoje či jako cosplay rekvizity. Takže jak na to? Postup je opravdu jednoduchý a mnozí z vás jej znají. Já jsem se ale rozhodl ho ještě krapet vylepšit.

Budeme potřebovat:
♦ několik listů bílého kancelářského papíru
♦ tiskárnu nebo kreslící potřeby

Na obarvení (dle výběru):
♦ cca 5-10 pytlíků černého čaje (čím víc tím tmavší odstín)
♦ instantní kávu
♦ sójovou omáčku

♦ nádobu na lázeň (např. plastové obaly, plech na pečení, ...)
♦ malý rozprašovač, štětec nebo houbička (volitelné)


Postup:

1. Nejprve si na papír vytiskneme či nakreslíme požadovaný vzor či obrázek, který chceme. Zde se fantazii meze nekladou. Já třeba použil i vystřižené stránky ze staré učebnice biologie :D

2. Tenhle krok je mým menším vylepšením. Někdo papír nechává ihned obarvovat, ale já pro větší autentičnost ještě před namáčením obrušuji hrany papíru smirgl papírem a na některých místech odtrhnu okraje. Tím papír získá ještě starobylejší vzhled a ve výsledku vypadá lépe. Dobrý trik je ho i mírně zmuchlat.

3. Připravíme si obarvovací lázeň. Já vyzkoušel 3 metody: z černého čaje, kafe a sójové omáčky. Mojí osobně nejoblíbenější metodou je kafe nebo černý čaj. Do hotové lázně ponoříme listy předtištěného papíru a necháme papír pořádně nasáknout. Poté vyndáme a necháme usušit buď na sluníčku, nebo můžeme použít fén na vlasy či péct v troubě na cca 115 stupňů tak 5 minut.

poz.: obarvovací roztok se dá též nalít do mini rozpračovače a použít na výrobu jednotlivých skvrn. Těch se dá docílit i pomocí štětce nebo houbičky.

4. Hotovo!

Tak hodně štěstí při tvorbě! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama