close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Rozloučení s Blog.cz

16. července 2020 v 11:50 | Akito |  Other
Drazí čtenáři a návštěvníci mého blogu,

stejně jako mnoho dalších, i mě zarmoutila novinka že ke dni 16.8 2020 bude doména blog.cz ukončena a s tím i veškerý obsah tohoto webu. Na tomto blogu jsem příspíval a pracoval už od září 2012 a svým způsobem fungoval i jako můj osobní deník, kam jsem přidával věci, které se nehodily na jiné sociální sítě (dalo by se říct i "koš"). Bavilo mě vytvářet články a podělovat se o své znalosti, záliby či portfólio svých prací s ostatními. Dalo by se říct, že byl tak trochu i můj druhý domov tím, že byl mnohem osobnější než třeba můj Facebook profil, kam pravidelně přispívám. Nicméně doba jde kupředu a já nikoliv. Jsem svým způsobem mentálně pořád někde mezi roky 2000-2010. Říkejte mi třeba stará školo či jakkoliv jinak, každopádně mi budou hodně chybět časy nezávislého blogerství, třebaže k blogerství samotnému jsem se dostal poněkud opožděně. Pokud se ptáte jestli budu ve vedení blogu pokračovat jinde, odpověď zní: ne. Nemám zájem pokračovat na zahraničních doménách typu Wordpress/Blogger, ke kterým nemám zrovna kladný postoj. Blog tedy bude fungovat do již zmíněného data a poté bude nenávratně pryč. Nicméně jeho kopii a seznam článků, včetně tutoriálů mám pořád uložen na svém počítači, takže je docela možné, že je postupně zveřejním na některém ze svých ostatních dosud fungujících webech. Jejich seznam lze nalézt v odkazech nalevo v menu.

A teď trochu osobněji. Vzhledem k tomu, že toto je můj poslední článek zde na blogu, dovolím si shrnout své aktuální pocity. Rok 2020 byl pro mnoho z nás přelomovým, mnohé se událo a zdálo by se, že ne zrovna k lepšímu. Celá ta situace kolem ekonomické krize, pandémie apod. ovlivňuje stále více naši společnost. I v mém okruhu se letos stalo několik tragédií, úmrtí a jiné nehody. Pokud bych to měl popsat z mého pohledu, řekl bych že 2020 je rok, kdy přichází velká změna. Starý svět tak jak ho známe už zanikl a blíží se nový, jiný a zatím neznámý. Zdá se, že se svět stává čím dál bláznivějším. Nic nebude už jak dřív a postupem času nás to ovlivní všechny. Jsem hluboce věřící člověk, který si rád uchovává alespoň iluzi v lepší zítřky, nicméně podle mě přichází doba, kdy si každý z nás bude muset položit otázku na jakou stranu se vlastně postaví. Bude třeba volit mezi tím, co je snadné a tím co je správné. Bude to chtít hodně odvahy a pevnou vůli nesestoupit z cesty. A právě odvahu, tu budeme my všichni již velmi brzy potřebovat.

Na závěr sem přidám jednu ze svých oblíbených scén z mé oblíbené prstenové trilogie. Vždy mě inspiruje a dodává mi sílu to nevzdávat:Snad se někdy naše cesty opět střetnou,
se srdečným pozdravem se loučí Akito, autor blogu. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yumi Yumi | Web | 18. července 2020 v 17:02 | Reagovat

Taky mě tato novinka mrzí, jelikož jsem si blog chtěla nechat na památku a někdy si třeba zavzpomínat na to, co jsem psala a jaké u toho byly komentáře :-( ale nezbývá nic jiného, než to všechno zálohovat...
No jsme hold konzervy :D dnes je to všechno o komerci a popularitě :-? a je mi líto, že i DA se změnil.. chtěla jsem zase začít tvořit nějakou grafiku, upravovat cosplay fotky, ale ten nový černý depresivní vzhled mě od toho spíš odrazuje :-x fakt aby si člověk založil ten instáč, aby se dočkal nějaké podpory a uznání :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama